Кавунове диво!

16.08.2017

Рік пройшов, зустрілись знову, ми на святі кавуновім,

Дуже раді Вас вітати й фестиваль розпочинати!

Такими привітними словами зустрічали Кавун, Диня, Гарбуз та Помідорка з малятками - овочевими хлоп’ятками та дівчатками всіх, хто завітав на XIV Всеукраїнський фестиваль "Український кавун - солодке диво". Вся «городина» вітала учасників зі святом!

Із безмежною вдячністю за участь та привітним словом до присутніх звернувся господар – міський голова Олександр Бабич. Також вітальні слова пролунали від голови районної ради Віталія Соловйова, першого заступника голови РДА Віктора Богачука, начальника відділу економічного аналізу, розвитку соціальної сфери, прогнозування агропромислового розвитку та інвестиційної діяльності Департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА Дмитра Атласман-Степанова, директора Південної дослідницької сільськогосподарської станції  Інституту водних проблем і меліорації НААН України Володимира Лимара, Скадовського міського голови Олександра Яковлєва,  Карлівського міського голови (Полтавська обл.) Олександра Наконечного, керуючого справами виконавчого комітету Новокаховської міської ради Василя Акуленка та директора ТОВ НВП «5 елемент» Володимира Білого.

Надихнувшись побажаннями, учасники виставки-продажу у дружньому, майже родинному, колі змагалися в номінаціях: «Найбільший кавун», «Найбільша диня», «Найбільший гарбуз», "Серпневе диво" (найменша баштанна культура), «Найкраща виставка-продаж сільськогосподарської продукції» та «Найкраща виставка декоративно-ужиткового мистецтва».

Кожне фермерське господарство віддано презентувало свій товар, пригощало охочих смачними кулінарними виробами, активно обмінювалися досвідом з вирощування сільськогосподарської продукції.

І переможцями цьогорічного фестивалю стали: ФГ «Мрія» на чолі з головою Юрієм  Покотіловим, який виростив найважчий кавун вагою  17,70 кг (I місце) та диньку 5 кг  (II місце). ІІ місце у номінації «Найбільший кавун» здобув  Дмитро Бабич,  м. Гола Пристань (12,84 кг.) та ІІІ місце отримав СВК ім. Горького – голова Віктор Нестеренко (11,88 кг).

Найбільшу диню вагою 5,76 кг зростив Володимир Пікулін із села Нова Збур’ївка, також він отримав ІII місце за вирощену диньку вагою 4,76 кг.

У номінації «Найбільший гарбуз» відзначився Сергій Цаларунга із села Велика Кардашинка з  гарбузом в 38,84 кг, який і виборов золото.

ІI місце отримав  Дмитро Сєдов із села Кардашинки (25,80 кг), а бронзу здобула Лариса Смирнова з міста Гола Пристань за гарбуз вагою 19,60 кг.

Кожного року дивує гостей та мешканців міста ще одна номінація «Серпневе диво» - це найменша баштанна культура. Перемогу в ній цього року здобув Євген Кучеренко (ПП «Чистий мед», м. Олешки), який виростив гарбузика  32 гр.

За краще оформлення  експозиції виставки-продажу сільськогосподарської продукції члени журі відзначили Південну державну сільськогосподарську дослідна станція Інституту водних проблем і меліорації НААН України в особі директора Володимира Лимара, що є співорганізаторами та співзасновниками фестивалю. ІІ місце отримала Нововолодимирівська сільська рада на чолі з головуючою Ларисою Шиліною та ІІІ місце здобула група жителів із села Нова Збур’ївка на чолі з головою Олександром  Дударєвим.

 Вперше цього року мали змогу позмагатися і майстри з декоративно-ужиткового мистецтва, адже вони старалися виготовити тематичні роботи різними техніками. Тут було і мило у вигляді кавунів та динь,  намисто та сережки у вигляді овочів та фруктів, і свічечки, в’язанні  іграшки, вишивка… Настільки насиченою виявилася виставка,  що журі тамувало подих від уяви та творчості умільців. Тож, перше місце здобув Клуб дитячої творчості «Вмілі рученятка» (м. Нова Каховка, керівник Л.Чічкова), друге місце отримала громадська організація «Місто майстрів» (м.Нова Каховка, керівник О.Ткачук) та третє місце – у гуртка «Світ мистецтв» (Новософіївська ЗОШ, керівник С.Остріков).

За ініціативи міського голови Олександра Бабича та директора Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Володимира Лимаря для представників агропромислового комплексу всіх рівнів, науковців Херсонської області, очільників фермерських господарств та активних членів територіальної громади започаткована  нова традиція - щорічне проведення наукової конференції, покликаної досягти нових шляхів вирішення актуальних проблем у галузі вирощування та збуту баштанної продукції.

Тож другий рік поспіль у рамках проведення фестивалю активно у круглому столі брали участь всі зацікавлені особи, які плідно обговорювали розвиток маркетингово-логістичних каналів реалізації баштанної продукції в Україні.

Міський голова, відкриваючи конференцію, зазначив:

– Міська влада не може стояти осторонь економічного розвитку нашого району, у нас є потужний потенціал - це Інститут баштанництва, що знаходиться на території Голої Пристані. Він зберіг свою самобутність, має гарні здобутки, плідно працює і має великі шанси на ще більший розвиток.  Хочу зазначити, що в минулому році нами була винесена пропозиція щодо постачання кавунів баржами до столиці, налагодження  логістичної системи та ціноутворення. Багато було скептиків з цього приводу,  але  компанія «Нібулон» підтримала ініціативи і зараз активно працює у напрямку постачання кавунів. Я вважаю, що такі дії ще більше спонукають до економічного розвитку як нашого міста, Голопристанщини, Херсонщини, так і України в цілому.

Завзято обговорювалися найгарячіші питання, які виникли протягом року в учасників конференції. Володимир Лимар розкрив найпроблемніші питання – формування ринку збуту, недосконалість логістичної системи, яку треба розвивати, проблеми переробки сільськогосподарської продукції.

Виступив і директор департаменту АПК Херсонської ОДА Олександр Паливода,  який наголосив:

– Тільки тісна співпраця бізнес-структур та керівництва може вивести фермерські господарства на новий рівень розвитку. Ми, як обласна державна адміністрація,  надаємо підґрунтя, клімат та логістичні площі для роботи бізнесу, аби гарно себе почували інвестори. Також важливо сьогодні виголосити проблематику від фермерів задля того, щоб ми могли максимально вам допомогти, адже ми працюємо для вас, ви працюєте на людей, а всі разом ми працюємо на нашу Україну.

Представник компанії «Нібулон» Андрій Волік розповів:

– Великі хвилювання були щодо перевезення кавунів на баржі, але перший досвід  виявився вдалим, кавуни до Києва дійшли  з найменшими ушкодженнями, тож компанія і надалі буде працювати у цьому напрямку.

А поки активно йшло обговорення на конференції, на альтанці кипіла народна творчість місцевих виконавців - Наталія Федорченко, Тетяна Тимченко, Богдан Палій, Артем Тригуб,  Клементина Станіка, Володимир Мякота, Андрій Гриппа, народний самодіяльний ансамбль народної пісні «Україночка», Сніжана Петрова, тріо «Як Мед», Тетяна Крива, Юлія Решетіло, Інна Філіппова щиро дарували гарний настрій всім присутнім, а господинька та  господар (Ірина Соловйова та Артем Тригуб) розважали глядачів веселими і смачними іграми та розвагами.

Наприкінці ярмарку на всіх чекав розіграш лотереї, організатором якої виступила громадська організація «Земля Таврії». Учасники вигравали тепличну плівку, крапельну стрічку, добрива та насіння баштанних культур, а також сертифікати 50-відсоткової знижки на сільськогосподарські товари.

Тож, протягом фестивальних заходів кожен учасник мав змогу  знайти для себе різні цікавинки: хтось дегустував екологічні смаковиті плоди нашої неньки-землі, хтось насолоджувався творчістю місцевих талановитих артистів, хтось надихався неймовірними виробами ручної роботи майстрів народного мистецтва та незабутньою парусною регатою, а хто – солодкими подарунками та виграшем в лотерею.

По закінченню святкування міський голова Олександр Бабич урочисто закрив фестиваль та оголосив: «До зустрічі на ювілейному XVВсеукраїнському фестивалі «Український кавун - солодке диво!».

Альона ЛИТВИНЕНКО, начальник відділу культури, туризму та ЗМІ ВК. 

Фото Анжеліки БОНДАРЕНКО.

Фотозвіт

 

 
 
Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.