Мобільна амбулаторія

07.06.2017

 

У Голопристанському районі відповідно з плановою діяльністю довгострокового проекту "Зниження рівня захворюваності ВІЛ/СНІД, гепатиту і туберкульозу, надання медичної, психологічної та соціальної підтримки СІН, ОСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам ЗПТ” 6 червня на території міста Гола Пристань працювала Мобільна амбулаторія ОБФ «Мангуст» (медичний працівник та психолог Елена Никоненко).

Традиційно розпочали роботу з клієнтами районного відділу з питань пробації (заступник начальника Оксана Кравчук) за результатами якого було виявлено дві молоді особи позитивними до гепатиту С. Далі, як завжди, організували доступ до експрес - ткстування на гепатит С та ВІЛ для споживачів інєкційних наркотиків
(соціальний працівник Світлана Михолат та волонтер Ольга Охманюк).

Ось такі результати швидкого тесту серед 26 осіб:  виявлена 1 особа позитивна до ВІЛ та 8 осіб позитивними до гепатиту С. З кожним і кожною проведені індивідуальні консультації, мотиваційні бесіди щодо подальшого лікування та свідомого ставлення до свого здоров'я. Щомісячно нами проводяться такі тестування і спрстерігається збільшення інфікованих осіб.

Але далі: для  підтвердження позитивного діагнозу на гепатит С - подальший аналіз платний і більшість цих клієнтів не буде звертатися за медичною допомогою, адже навіть забезпеченим людям таке лікування не по силі.

Викликає тривогу також і те, що усі інфіковані - це молодь від 23 років -  квітучий репродуктивний вік, для багатьох він уже став руйнівним. Сьогодні також обговорювали важливість запровадження в районі замісної терапії для СІН, яка б змогла частково зменшити ризик інфікування.

 Все це сумно, все це тривожно, все це рано чи пізно приведе до страшної катастрофи епідемічного характеру (за прогнозами кожен третій українець через 5 років може стати потенційним ВІЛ - інфікованим).

Прийшла пора подумати кожному про власну поведінку, про власне життя, зробити вибір на користь ЗДОРОВ'Я. Серед учасників заходу поширені інформаційні буклети та інші профілактичні матеріали.  

Cвітлана МИХОЛАТ, соціальний працівник ОБФ “Мангуст“

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.