Семінар для безробітних

31.05.2017

 31 травня за сприянням Голопистанського міськрайонного центру зайнятості (директор Зленко І.В.), членами районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністраці (Нєстьоркіна Т.І..- заступник головного лікаря ЦПМСД, Тараненко І.В. - районний лікар-фтизіатр, Михолат С.М. - президент БО Фонд громади м. Гола Пристань “Свята Ольга“) провели навчальний семінар ”Як запобігти захворювання на туберкульоз” для безробітних.

 Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства.Туберкульоз не ліквідований у жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя, помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і в Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою. З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Щоденно у нас виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання і 30 хворих гине. Відзначається збільшення кількості дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя їх захворюваність збільшилась на 100%. Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливе зараження збудником туберкульозу, який стійкий до протитуберкульозних препаратів, і сполучення туберкульозу з ВІЛ-інфекцією (СНІДом).

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини. На туберкульоз хворіють із часів появи людства. Туберкульозні ураження хребта виявлені під час дослідження останків людини періоду неоліту (5 тисяч років до нашої ери). Їх також знаходили у Єгипетських муміях (2700 років до нашої ери).          

Отже, це одна із найнебезпечніших хвороб, яка живе поряд з нами. Що ж маємо робити та як діяти, щоб вберегти себе та своїх близьких від страшної епідемії туберкульозу ? Чи туберкульоз виліковний?

 Саме про такі важливі речі йшлося на даному семінарі. Нєстьоркіна Т.І. додатково торкнулася проблем, пов’язаною з онкологічними захворюваннями в нашому районі та звернулася до присутніх щодо важливості своєчасного проходження медичних оглядів, приділяти час для збереження власного здоров’я та здоров’я своїх близьких. Тараненко І.В. більш детально зупинилася на ситуації, пов’язаною з туберкульозом у нашому районі. Привела статистичні дані щодо поширення та захворюваності на туберкульоз в районі, навела приклади успішних історій лікування туберкульозу, своєчасного його виявлення шляхом проходження щорічного флюорографічного обстеження.

     

Михолат С.М. підвела підсумки навчального семінару та ще раз наголосила про важливість знань, якими мають бути озброєні українці, про усвідомлення кожним того, що все залежить від нас самих, від того наскільки ми цінуємо своє здоров’я та своє ЖИТТЯ!

Усі учасники семінару отримали інформаційно-просвітницькі матеріали, буклети з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІДу та тести з питань профілактики онкозахворювань.

Світлана МИХОЛАТ, секретар районної ради з питань  протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу РДА

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.