Освітній калейдоскоп «Тріумф розуму й таланту»

30.05.2017

 

Людина кожна має свій талант. Немає гірших – кожен в чомусь перший!

І впевнено крокує кожен з нас до відкриттів й нових високих звершень. 

Освіта – це невід’ємна ланка суспільства. Скільки поколінь людей пройшли крізь шкільні коридори, класи, групи навчальних закладів! Скільки вихованців, учнів навчили наші педагоги. Подбали у виборі тієї життєвої стежини, яка допомагає долати усі перешкоди сьогодення.

Життя складне: постійний компроміс, 

постійний пошук і постійні втрати.

Лиш той, хто в ньому творить і «горить»,

чогось досягне й буде чогось вартий.

Тож 25 травня із самого ранку було людно й гамірливо на набережній міста. Саме з альтанки із допомогою малечі стартував освітній калейдоскоп, який розпочався парадом вишиванок найменших мешканців міста – вихованців дошкільних навчальних закладів. І про вбрання яскраве, українське, подбали і завідуючі Н.В.Попова, С.М.Темченко,  Т.І.Бурдига, і вихователі, і, звичайно, батьки наших вихованців. Гарні таночки, присвячені любові рідній Україні, показали діти з кожного дошкільного закладу.

Тему народної вишивки – витвору мистецтва, яке постійно розвивається, продовжили учні початкових класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів. Флешмоби під єдиною назвою «Я люблю Україну» продемонстрували один поперед одного учні шкіл міста. Цим діти ще раз засвідчили: «Настільки вони люблять рідну Україну, рідний край, славне місто Голу Пристань». І я сподіваюся, що всі витвори, створені протягом віків тисячами безіменних талановитих майстринь, не розгубляться, а будуть передаватися як живе іскристе диво наступним поколінням.

Юних мешканців міста на святі привітав міський голова Олександр Володимирович Бабич та вручив переможцям фестивалю «У світі казок» серед дошкільних навчальних закладів яскраві іменні дипломи, подякував усім учням – переможцям початкової ланки за участь у міських та обласних етапах конкурсів знавців української мови ім. П.Яцика, вручив грамоти найактивнішим учням за зайняті призові місця у конкурсах, вікторинах, змаганнях, які протягом 2016/2017 навчального року прославили свої навчальні заклади та місто в цілому гарними роботами, творчими виступами, доклали свого внеску у розмаїття талантів міста.

Наступною зупинкою освітнього калейдоскопу була номінація «Олімпійський резерв». Спортсмени чекали на нагородження у Палаці спорту. Разом із міським головою на святі були присутні перший заступник міського голови Віталій Миколайович Гей, заступник міського голови Світлана Григорівна Лінник, депутат міської ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, медицини, соціального захисту Олег Юрійович Васютін.

Юні олімпійці отримали посвідчення про присвоєння відповідних розрядів – це футболісти 2005-2006 року народження, які здобули перемогу у змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч», були призерами футзалу, перемогли своїх однолітків у чемпіонаті з футболу дворового, каратисти, вихованці клубу «Патріот». Привітали також команду баскетболістів «Чемпіон – Таврійська зірка», яка в основному складається із учнів гімназії. Вітав Олександр Володимирович і команду спеціалізованої школи, яка здобула перемогу у фестивалі «Козацький гарт» та військово-спортивній грі «Сокіл» («Джура»). Були вручені дипломи за участь учнів у міській спартакіаді школярів, а за сумою балів отримали: диплом І ступеня – гімназія, диплом ІІ ступеня – ЗОШ №1, ІІІ ступеня –спеціалізована школа.

На церемонії нагородження грамоту переможців обласного етапу конкурсу «Тато, мама, я – спортивна сім’я» отримала родина Квятковських із Голопристанської гімназії.

Сертифікати на отримання стипендій міського голови  у сумі 300 гривень у номінації «За спортивні досягнення» були вручені Василю Власенку (гімназія), Тимофію Загородньому (спеціалізована школа), Артуру Буденчуку (ЗОШ №1), Христині Артюшковій (ЗОШ №4).

Усіх присутніх у спорткомплексі піснею привітав учень 9 класу Артем Тригуб, а спортсменам побажали ще більших перемог і надалі прославляти наше місто.

Поки вітали спортсменів, у парку, біля вічного вогню, уже чекали туристи-краєзнавці. На галявині, біля віковічних дубів, розташувалися юні туристи – вихованці ДНЗ №3 «Берегиня», а дорослі учні проводили естафети. Про школярів подбали їхні керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості Віталій Сергійович Бублик, Тетяна Миколаївна Арнаут, Тамара Григорівна Пєшкова. Туристам-краєзнавцям були вручені грамоти, а сім’ї із дитячого садочка №3, які стали учасниками свята «Тато, мама, я – туристична сім’я», міський голова відзначив грамотами, компасами, щоб не заблукали, та солодкими призами.

З 09.00 до 11.00 годин, коли проводилися усі ці заходи калейдоскопу до районного будинку культури на 11.30 годину уже зібралася велика кількість учнів, які були розділені за номінаціями «Юний інтелектуал» у двох розділах та «Крок до зірок». І заключна номінація – «Творчі професіонали». Тріумф розуму й таланту продовжили нагородженням учнів 5-11 класів із кожного навчального закладу міста.

Свято вшанування переможців, свято її величності науки, свято таланту розпочалося із привітань очільника міста, а також вручення сертифікатів на отримання стипендій міського голови у номінації «За успіхи у навчанні», які отримали Тетяна Брага, Тетяна Корж, Софія Захаріна, Карина Людоговська, Дар’я Малашкова, Олена Томилка, Наталя Мотиль (гімназія), Сергій Токаюк, Вікторія Іванова, Ярослав Іванов (спеціалізована школа), Ольга Головчук, Андрій Яковина, Вадим Гідулянов (ЗОШ №1).

У номінації «За участь у громадському житті» сертифікати були вручені Ясіні Трегуб (гімназія), Олександру Паку (спеціалізована школа), Богдану Палію (ЗОШ №1), Ганні Корженко (ЗОШ №4).

Вітали на святі у номінації «Юний інтелектуал» переможців конкурсу ім. П.Яцика серед учнів 5-11 класів, VІІ Міжнародного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

І ось перейшли до номінації «Крок до зірок». Серед учнів-переможців ці вітання приймали призери міських, обласних конкурсів художньо-естетичного, декоративно-прикладного, еколого-натуралістичного, образотворчого напрямків. Діти дякували за нагороди і з приємністю чергами піднімалися на велику сцену.

Участь в олімпіадах, конкурсах – це щоденна робота на уроках та після них, у школі та вдома, з досвідченими вчителями та самостійно.

 Разом із учнями вітали й педагогів, невтомна праця яких наблизила цьогорічних призерів до перемоги.

Саме завдяки піклуванню та постійній підтримці педагогів, батьків учнівська молодь має змогу розвивати свої здібності й таланти. Міський голова вручив подяки та квіти учителям, які підготували учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад та ІІ етапу конкурсу-захисту МАН України: І.Ф.Горбенко, Г.В.Кириченко, Л.І.Тетерюк, А.В.Поповій, І.М.Лобастовій, Н.В.Тригуб – із Голопристанської гімназії, Н.М.Семененко, Х.В.Мірошніченко, І.С.Головко – із Голопристанської спеціалізованої школи, О.Г.Дорошенко, К.І.Дорошенко, В.В.Буженко – із Голопристанської ЗОШ № 1.

Також велика кількість вчителів отримала відповідні дипломи та грамоти у номінації «Перлина натхнення». Тож творчі професіонали ще раз довели, що вони вміють і якісно учнів підготувати, і свої здібності показати. Обдаровані учні – це майбутній цвіт нації, її інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет.

Школа – це робота, школа – це знання, школа – це перемога. Переможцям усім – найщиріші побажання, Розвивайтеся, дерзайте, геніями виростайте, Будьте першими в науці і високими душею, Хай талант ваш розквітає над щасливою зорею.

У свою чергу я хочу подякувати і тим учням, які супроводжували наш освітній калейдоскоп – це Артем Тригуб (гімназія), Богдан Палій (ЗОШ № 1), народний хореографічний ансамбль «Сюрприз» (керівник Т.В.Кіріллова), зразковий хореографічний ансамбль «Райдуга» (керівник Л.О.Сафонова), дует «Діва» (Діана Романова, Єва Юрченко, ЗОШ № 1).

Ведучим заходів – в.о. директора Центру дитячої та юнацької творчості Олені Олександрівні Гордєєвій, завідувачу методичним кабінетом, відділу освіти, молоді та спорту Світлані Іванівні Позднишовій, усім працівникам відділу освіти, молоді та спорту, методичного кабінету.

Свята не відбулося б, якби злагоджено не попрацювали керівники навчальних закладів. Спасибі всім, хто якісно виконав усі вказівки, згуртував учнів, вихованців і зумів показати своїх переможців – це директори загальноосвітніх навчальних закладів Н.О.Плотнікова, Н.А.Негра, І.М.Лобастова, завідуючі дошкільних навчальних закладів Н.В.Попова, С.М.Темченко, Т.І.Бурдига. Особлива подяка звукорежисеру В.В.Калашнікову, директору районного будинку культури Л.М.Короленко, працівникам відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ виконавчого комітету міської ради, міського Палацу культури «Сузір’я» за співпрацю та підтримку.

 Лідія ЧУПРИНА, начальник відділу освіти, молоді та спорту 

виконавчого комітету Голопристанської міської ради

Фотозвіт 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.