Засідання кіноклубу про права людини Docudays UA «Погляд»

17.05.2017

16 травня Благодійна організація  Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» (Світлана Михолат)  спільно з Голопристанською районною бібліотекою  (Галина Шмагель) організували чергове засідання кіноклубу про права людини  Docudays UA  «Погляд».

На  дане засідання була запрошена учнівська молодь Голопристанської спеціалізованої школи, які переглянули документальне кіно «Виховання Ульяни». 

Керівник кіноклубу Лілія Мошачкова відкрила засідання, яке було приурочено до Всеукраїнського дня сім’ї та поінформувала учасників заходу про важливість  ролі Сім’ї у становленні дитини, як особистості.

Родина… Рід… Народ… Як струмки зливаються у велику річку, так родини зливаються в могутній народ. «Українська нація збереже себе в родині» - відомий вислів класика. В коловороті буденного життя ми часто стикаємося з сім’ями, які не виконують функції утримання та виховання дітей, і  діти втрачають найдорожче – право на дитинство.

    

Світлана Михолат, звернула увагу дітей на актуальність даної теми та коротко розповіла про героїню фільму  «Виховання  Ульяни», яка виховується у притулку для сиріт. Але Ульяна – не сирота. В неї є родичі – мама та бабуся, які вживають алкоголь. Іще одна проблема, над якою велася дискусія, це перекладання батьківських обов’язків щодо виховання дітей на інші організації (релігійні структури, громадські об’єднання, школу), які ніколи не зможуть замінити сімейне оточення, сім’ю, як могутню фортецю, де один за всіх і всі за одного.

У ході обговорення виступила Лілія Скакун, спеціаліст с служби у справах дітей районної державної адміністрації. Вона привела приклади позбавлення батьківського піклування, які сьогодні відкриті для кримінального впровадження. 180 дітей позбавленого батьківського піклування на сьогодні перебувають на обліку.  

Під час «Стоп-кадру» учнівська молодь обговорювала ті статті Конвенції ООН, які порушувалися у фільмі.

Лілія Мошачкова продемонструвала відеоролик «Конвенція про права дітей», під час якого спільно обговорювали кожну статтю та її наслідки, якщо вони будуть порушені.

Аналізуючи уже не перше засідання кіноклубу про права людини «Погляд», можна стверджувати, що не тільки молодь, але й дорослі мають низький рівень досвідченості в цьому напрямку. І саме в такому форматі перегляду-обговорення  можна отримати більше інформації, розвивати свої думки та вчитися  висловлюватися з приводу  побаченого, формувати толерантне ставлення до думок інших, засвоювати дуже корисні речі правового та життєвого характеру.

Усі учасники отримали, буклети які надала Всеукраїнська Коаліція з репродуктивного здоровя та планування сімї.  

 

Світлана МИХОЛАТ, президент БО Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга»

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.