Вмикай увагу: ти на дорозі!

15.05.2017

 

Із 8 по 14 травня 2017 року в Україні та зокрема на Голопристанщині тривав Тиждень безпеки дорожнього руху. Аби попередити трагічні випадки серед молодшого покоління, у школах проходили уроки безпечного поводження на дорогах за участі представників поліції. Так, минулого тижня до навчальних закладів міста Гола Пристань, сіл Мала та Велика Кардашинка завітав старший інспектор дорожньої поліції Олег Васильович  Хабрат – людина, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом у місті та районі.

Про такі важливі речі, як особиста безпека на дорозі, Олег Васильович розповідав дітям цікаво та доступно. Учні сьомих та восьмих класів ЗОШ №1 та ЗОШ №4 згадали про основні правила керування велосипедом. "Всі люди протягом свого життя є  учасниками дорожнього руху – пішоходами, пасажирами чи водіями різного виду транспорту. Ті, хто керує велосипедом, також є учасниками дорожнього руху", – зазначив інспектор. Він нагадав школярам, що керувати велосипедом можна, починаючи з дитячого садка, але це тільки у випадку, якщо пересування йде у дворах і парках. А рухатися по проїзній частині  дозволяється лише особам, що досягли 14-річного віку.

Велосипед обов’язково повинен бути обладнаний світловідбивачами: спереду – білого, позаду – червоного, по боках – жовтого кольору. Рухатися треба по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд, тобто два велосипедиста не можуть їхати поруч.  Також заборонено їздити, не тримаючись за кермо або знімаючи ноги з педалей. Не можна під час руху триматися за інший транспортний засіб.

Для деяких школярів стало новиною, що велосипедистам не можна перетинати дорогу по пішохідному переходу, так само як і розвертатися на ньому. Як пояснив Олег Васильович, у цьому випадку потрібно злізти з велосипеда й перейти дорогу як пішохід.

Під час розмови виявилося, що деякі учні керують скутерами та мопедами. І це – в 13-14 років! У той час, коли відповідно до правил дорожнього руху для управління мопедом необхідне водійське посвідчення, яке можна отримати тільки починаючи з 16-річного віку – на цьому наголосив  інспектор. 

Водієві такого транспорту в обов’язковому порядку потрібний спеціальний шолом, а під час руху повинні вмикатися фари ближнього світла. Якщо ж дитина до 16 років керує мопедом чи скутером – відповідальність за неї будуть нести батьки, які сплатять доволі великий штраф.

Учні молодших класів спеціалізованої школи та гімназії, які є лише пішоходами і не мають права керувати транспортом, згадали основні правила руху вулицями. Інспектор Хабрат розповів дітям, що коли немає  тротуарів або пішохідних доріжок, можна рухатися по краю проїзної частини, але обов’язково – назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути максимально уважними та обережними.

Дорогу можна переходити лише по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. "Перед тим, як виходити на проїзну частину, треба переконатися, що це безпечно вам і іншим учасникам дорожнього руху", – наголосив Олег Васильович. –  "Подивитися ліворуч, потім праворуч, впевнитися, що загрози немає, і лише тоді переходити".

Як зазначили вчителі, нині серед школярів популярна така небезпечна гра –  діти спеціально вистрибують на дорогу, щоб подивитися на реакцію водіїв. Інспектор у відповідь на це підкреслив, що вибігати і гратися на проїзній частині категорично забороняється. Такі дії вважаються навмисним створенням аварійної ситуації і порушники (або ж їхні батьки) будуть нести відповідальність. Крім того, це смертельно небезпечно, адже водій може не встигнути зупинити авто вчасно і збити людину.

Під час уроків школярі згадали назви і значення дорожніх знаків.  Обговорюючи їх, зізналися, що дехто з батьків не завжди слідкує за ними. Взяти, наприклад, знак "зупинка і стоянка заборонена" – його часто  ігнорують, ставлять авто в недозволеному місці, що перешкоджає дорожньому руху.  На жаль, багато водіїв порушують або навіть не знають правил, але приємно, що діти  вже змалечку  дотримуються встановлених  норм поведінки і розуміють справжню цінність людського життя.

Під колеса автомобілів на наших дорогах потрапляють і дорослі, і діти, бо постраждалі часто нехтують важливими правилами, вважаючи, що лише водії мають  їх дотримуватися. Але ж насправді вони стосуються всіх – як водіїв, так і пасажирів, пішоходів та велосипедистів. І, як підсумував  інспектор дорожньої поліції Олег Хабрат: "Життя дається один раз і треба навчитися берегти його. Саме для цього необхідно знати і  дотримуватися правил дорожнього руху".

 

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.