Торгівля людьми – це не міф, це реальність!

12.04.2017

 

11 квітня у залі засідань Голопристанської міської ради у форматі круглого столу відбулося обговорення питання протидії торгівлі людьми. Ініціювали проведення даного заходу Херсонський ОЦ «Успішна жінка» у партнерстві з Благодійною організацією Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» за підтримки Голопристанської міської ради. 

Анжела Литвиненко, керівник відокремленого підрозділу з протидії торгівлі людьми ОЦ «Успішна жінка», інформувала учасників заходу про результати «Дослідження обізнаності мешканців Херсонської області щодо ризиків, пов'язаних з явищем торгівлі людьми», яке проводилось відділом соціально-політичних досліджень GfK Ukraine.

Серед ключових чинників небезпеки стати жертвою торгівлі людьми при прийнятті ризикованих пропозицій закордонних заробітків переважає готовність працювати без офіційного оформлення (44% потенційних мігрантів погодилися б на це). Значно більшою загрозою потрапити в пастку торгівлі людьми є свідома готовність 23% потенційних мігрантів працювати на нелегальному виробництві, 22% - працювати в ізольованих зачинених приміщеннях.

Дане дослідження спрямоване на привернення уваги громадян Херсонської області до загострення проблеми торгівлі людьми, покращення доступу до допомоги, яку можуть отримати постраждалі.

Важливо, що до обговорення такої важливої теми долучилися перший заступник міського голови В.М.Гей, секретар міської ради Л.О.Лук'янченко, секретар виконавчого комітету Г.В.Галич, заступник начальника управління соціального захисту населення, сім’ї та праці Є.М.Мартинов, депутати міської ради, представники структурних підрозділів міськвиконкому, навчальних закладів  Голої Пристані та інші особои, які у своїй діяльності дотичні до даної проблеми.

Нова інформація, нові тенденції розвитку негативного явища торгівлі людьми, впровадження реформ різних сфер життєдіяльності вимагає від кожного з нас додаткових знань, додаткових ресурсів задля протидії рабства, а також налагодження взаємодії усіх суб’єктів та громадськості для надання комплексу послуг та допомоги людям, які стали жертвами торгівлі.

За результатом круглого столу прийняті пропозиції щодо проведення на території міста інформаційних компаній, поширення інформаційних буклетів. Обговорили і можливість використання тренерського досвіду громадських організацій для навчання місцевих тренерів.

Такі відкриті спілкування дають можливість у подальшому знаходити спільні шляхи удосконалення відповідної роботи та приймати рішення, направленні на протидію торгівлі живим товаром.

Велика подяка команді Херсонського ОЦ «Успішна жінка», які поділилися своїм досвідом, знаннями, інформацією, матеріалами, новітніми методами роботи та конкретними діями на захист прав постраждалих.

Будьмо обачними!

 Світлана МИХОЛАТ, президент БО Фонд громади  міста Гола Пристань «Свята Ольга» 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.