Пожежу легше попередити, ніж загасити!

23.03.2017

 

Із встановленням теплої сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах. За 2017 рік в Голопристанському районі виникло 24 пожежі на відкритих територіях. Внаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Крім того, слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів.

Тож, 20 березня рятувальниками Голопристанського РВ ГУДСНС України у Херсонській області спільно із старшим інспектором виконавчого комітету Голопристанської міської ради М.І.Трайдою проведено профілактичний рейд у  м.Гола Пристань. Метою заходу було попередження випадків випалювання стерні, сухого листя і трави.

У ході рейду фахівці Служби порятунку поспілкувались із громадянами, які працювали на присадибних ділянках, працівниками комунальних підприємств та простими перехожими щодо недопущення виникнення пожеж на відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності. Під час рейду рятувальники та представники місцевого самоврядування роз’яснили людям про небезпеку неконтрольованого вогню, проінструктували щодо дій при виявленні пожежі. Кожному співрозмовнику було вручено пам’ятки та листівки застережного характеру.

«Випадки спалення трави  та сміття не лише значно збільшують кількість виїздів техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах. Не користуйтеся вогнем для знищення сміття та сухої трав’яної рослинності. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я», – наголошує начальник Голопристаньского РВ ГУДСНС України у Херсонській області підполковник служби цивільного захисту Фисуненко Віктор Григорович.

 

Володимир СОКОЛ, провідний інспектор Голопристанського

 

РВ ГУ ДСНС України у Херсонській області 

 

На жаль, у такий небезпечний період, незважаючи на заклики вогнеборців, знаходяться люди, які навмисно роблять шкоду і спричиняють пожежі.

Так, 21 березня невідомі підпалили дупло дерева, що росте у центральному парку. Інцидент трапився близько 11 години ранку. На щастя, стовбур не загорівся, але із дупла йшов дим, який помітили небайдужі голопристанці - працівники станції юних натуралістів, що знаходиться поблизу парку.

 

Начальник відділу житлово-комунального господарства Дмитро Буренко, який власними силами ліквідував загоряння, зазначив, що у порожнині дерева знаходилися шишки, які в дупло накидали спеціально для кращого горіння. Тож зрозуміло, що спричинення пожежі було умисним і планомірним, але хто саме її заподіяв, наразі невідомо. І сумно, що в Голій Пристані знаходяться люди, які звикли руйнувати, а не створювати.

 

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.