Охороні праці – повсякденну увагу

18.03.2017

 

   Шановні читачі! Як відомо, п. 4 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 28.12.2014р №77 – 8 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці"" (набрав чинності з 01.01.2015 р.) розпочато утворення Фонду соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. На сьогодні ця процедура ще не завершена, але і в новоутвореному Фонді одним із основних завдань є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань, та інших випадків загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.

 Безпека праці має бути найвищим пріоритетом в діяльності будь – якого підприємства, установи чи організації, а профілактика її ключем.

 У 2015 році у відділенні виконавчої дирекції Фонду в Олешківському районі сталося 12 випадків виробничого травматизму. Безумовно, аналізуючи виробничий травматизм 2015 року, роботодавцями , їх службами охорони праці та відділенням Фонду в Олешківському районі були зроблені відповідні висновки та проведена якісна профілактична робота по запобіганню випадків травмувань робітників на робочих місцях. І як результат, у 2016 році кількість нещасних випадків зменшилась на 9 та склала лише 3. Два з них за результатами розслідування визнані такими, що пов’язані з виробництвом, один - не пов'язаний з ним.

 Незважаючи на тенденцію до зниження в Олешківському районі рівня виробничого травматизму, давати однозначно позитивну оцінку ще зарано, адже за кожним конкретним випадком – доля людини або перерване життя. Та й не тільки людський фактор впливає на статистику, а й чинники, перед якими людина безсильна.

 Наприклад,  зима 2017 року стала занадто врожайною на складні погодні умови, досить сніжною та морозною. Опади, які періодично випадали в січні, лютому, замерзаючи, спричиняли ожеледицю, що призвело до ряду нещасних випадків з тяжкими травмуваннями працівників. За період двох місяців у відділенні виконавчої дирекції Фонду в Олешківському районі зареєстровано 3 нещасних випадки, які за результатами розслідування визнані такими, що пов’язані з виробництвом. За видом події 2 працівники травмовані при падінні під час пересування. Причина падіння - слизька поверхня від ожеледиці. Винні як комунальні служби, які вчасно не посипали доріжки відповідними матеріалами, що забезпечили б громадянам безпечне пересування, так і самі громадяни. Один нещасний випадок стався внаслідок протиправних дій інших осіб. Ведеться розслідування правоохоронними органами.

 За результатом розслідування усіх нещасних випадків складені акти за Формою Н-5 та Н-1, які забезпечать травмованим працівникам отримання від Фонду усіх видів соціального захисту, а саме: відшкодування витрат за листками з тимчасової втрати працездатності, відшкодування коштів, які були витрачені на лікування (оперування, медикаментозне забезпечення), а при стійкій втраті працездатності - інших соціальних виплат, які передбачені законодавством.

 Відділення Фонду в Олешківському районі рекомендує роботодавцям підприємств усіх форм власності, які зареєстровані у відділенні Фонду та працевлаштували своїх працівників на основі трудового договору, не приховувати нещасних випадків, які сталися з працівниками їхніх підприємств під час виконання виробничих завдань. На даний час лікування досить дороге. Тому вчасне повідомлення про нещасний випадок до відділення Фонду, проведення розслідування, убезпечить роботодавців та й потерпілих від непотрібних фінансових витрат.

 Досвід роботи показує, що більшість трагедій на виробництві, сталися тоді, коли люди потрапляють у халепу внаслідок ігнорування напрацьованих багаторічним досвідом правил та норм, що знайшли відображення у відповідних законодавчих актах, інструкціях та інших нормативних документах з охорони праці. Та, на жаль, і роботодавці питанням охорони праці не надають уваги. Причинами незадовільного стану охорони праці, що призводять до нещасть, є не лише погана технічна оснащеність, формальний підхід до розв’язання проблем, але й низький рівень загальної культури виробництва, що проявляється у ставленні працівників, багато з яких грубо порушують інструкції з охорони праці, легковажно поводяться в ситуаціях, що вимагають обережності і уваги.

 Травматизм на виробництві завдає багато горя і страждань не лише конкретним людям, їхнім рідним та близьким, а й безпосередньо впливає на економіку країни, бо ці особисті трагедії виливаються в чималі суспільні втрати, негативно позначаються на рівні життя народу.

 Шановні громадяни! Настійливо рекомендую вам при виконанні виробничих завдань бути максимально обережними та обачними, тому що ваше здоров’я є основним вашим багатством.

 О.КОЗИР, головний страховий експерт з охорони праці відділення Фонду в Олешківському районі

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.