Потреба в сезонній робочій силі

21.02.2017

 

17 лютого в Голопристанському міськрайонному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему: «Потреба в сезонній робочій силі на підприємствах Голопристанського району в 2017 році»

Відкриваючи засідання, заступник директора Вікторія Задорожня наголосила, що Голопристанський район є сільськогосподарським. Основним видом зайнятості є сезонна зайнятість мешканців району. Тому, для зменшення напруги на ринку праці, особливу увагу центр зайнятості приділяє працевлаштуванню на сезонні роботи. Сезонному працевлаштуванню передує велика підготовча робота з роботодавцями, керівниками сільськогосподарських господарств. Для збільшення кількості працевлаштованих на сезонні роботи проводяться роботи тимчасового характеру, професійне навчання в групах цільового призначення з метою підвищення кваліфікації безробітних, які не працювали довгий час.

Заступник директора центру зайнятості зосередила увагу присутніх на новаціях у чинному законодавстві, які плануються у 2017 році. Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ігор Повод проінформував учасників заходу,що з 01 січня поточного року розмір мінімальної заробітної плати не може бути меншим за 3200 гривень.Внесені зміни передбачають більш жорстке покарання у вигляді штрафів для недобросовісних працедавців, котрі використовують найманих працівників без офіційного оформлення трудових відносин, виплачують заробітну плату у «конвертах» та ухиляються від сплати податків до державної казни. А також більш детально було проінформовано про комплекс послуг служби зайнятості для роботодавців, зокрема щодо здійснення роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на нові робочі місця, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру та стосовно зміненої форми 3 –ПН «Інформація про попит на робочу силу(вакансії).

Далі слово для виступу було надано начальнику відділу активної підтримки безробітних Світлані Питомець, яка презентувала діяльність Херсонського центра професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та розповіла про професії за якими здійснюється професійне навчання.

Присутніх також ознайомлено з інноваційними підходами в роботі служби зайнятості: створення кадрового резерву працівників, відео-вакансії, відео-резюме, впровадження електронного сервісу, та інше.

Перший заступник Голопристанського об’єднаного управління пенсійного Фонду України Херсонської області Микола Науменко доповів про діяльність та повноваження комісії з питань легалізації зайнятості, що діє при Голопристанській міській раді, а також детально розповів про облік страхового стажу застрахованим особам, порядок призначення пенсій, в тому числі на пільгових умовах.

На завершення засідання всі учасники заходу акцентували увагу на користі тісної співпраці між службою зайнятості, соціальними партнерами та роботодавцями, важливості офіційного оформлення працівників на роботу, оплату праці працівникам у відповідності із вимогами чинного законодавства, наголосили на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання з питань легалізації зайнятості та збереження діючих робочих місць.

Алла КРУЧИНА, провідний фахівець з питань зайнятості

відділу взаємодії з  роботодавцями  Голопристанського МРЦЗ

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.