Чорноморському біосферному заповіднику – 90 років!

14.07.2017

 

Адміністрація та профспілковий комітет Чорноморського біосферного заповідника НАН України

вітає колектив заповідника з 90-ю річницею створення установи!

 

Нехай ювілей стане початком нового етапу в житті, руху до нових орієнтирів та значних звершень. Бажаємо всім співробітникам  здоров’я, сили, мужності і здобутків у справі охорони, збереження і вивчення унікальних природних комплексів, постійного висвітлення та пропаганди ідей охорони природи, формування природоохоронного світогляду підростаючого покоління та створення позитивного ставлення населення до заповідника як перлини рідного краю.

 


Чорноморському біосферному заповіднику – 90 років! 

Чорноморський заповідник утворений Постановою РНК УРСР від 14 липня 1927 р. №172 "Про утворення надморських заповідників по берегах Чорного і Азовського морів" з метою "охоронити природу надбережжя Чорного і Азовського морів, зокрема фауну птахів від хижацького знищення їх під час перельоту і гніздування”. Розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1958 р. №946-р Чорноморський державний заповідник передано Академії наук УРСР. Постановою Президії Академії наук України від 25 листопада 1983 р. №538 Чорноморський державний заповідник перетворено у державний біосферний. У 1985 році Чорноморський державний біосферний заповідник включений у Світову мережу біосферних резерватів, про що виданий сертифікат ЮНЕСКО від 15.02.1985 р. Указом Президента України від 26 листопада 1993 року №563/93 "Про біосферні заповідники в Україні" Чорноморський біосферний заповідник НАН України включений до переліку біосферних заповідників України.

Чорноморський біосферний заповідник НАН України розташований в Голопристанському районі Херсонської області (80,5%) та в Очаківському районі Миколаївської області (19,5%). Станом на 1 липня 2017 року загальна площа заповідника складає 109254,8 га, в тому числі: суші – 14819 га, акваторій – 94435,8 га. У складі заповідника 5 суходільних ділянок, 2 великі морські затоки, понад 20 великих, середніх та малих островів. Заповідна смуга відкритого моря становить понад 70 км. У заповіднику зберігається 5 типів унікальних природних комплексів, понад 700 видів судинних рослин, більше 3000 видів комах, 88 видів риб, 9 видів плазунів, 5 видів амфібій, понад 300 видів птахів, більше 60 видів ссавців. Представники 185 видів флори та фауни заповідника занесені до Червоної Книги України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо охорони водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення", акваторії Тендрівської та Ягорлицької заток Чорноморського біосферного заповідника внесено до переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, як місця оселень водоплавних птахів. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 року № 650-р науковий об’єкт "Природний комплекс аренних ділянок та пов’язані з ним узбережжя ЧБЗ" внесений до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять Національне надбання.

Біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України.

Основними завданнями Чорноморського біосферного заповідника є збереження та охорона унікальних природних комплексів, розташованих на його території з усією сукупністю їх компонентів, підтримання процесів і явищ, що в них відбуваються. Проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень для вивчення природних процесів, розробка наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та заповідних об’єктів, здійснення екологічної, освітньо-виховної роботи, підготовки наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього  природного середовища та заповідної справи, сприяння сталому розвитку регіону, науково-технічному прогресу та соціально-економічному і духовному розвитку суспільства. 


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.