Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Жолобов Віталій Михайлович
 Герой Радянського Союзу, льотчик-космонавт СРСР
Звання "Почесний громадянин м. Гола Пристань" присвоєно рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.09.1986 №286/12

Ж олобов Віталій Михайлович - бортінженер космічного корабля (КК) "Союз-21" та орбітальної станції (ОС) "Салют-5", льотчик-космонавт СРСР № 35, полковник-інженер.

Народився 18 червня 1937 року в селі Збур'ївка Голопристанського району Херсонської області на Україні в родині службовця.  У 1954 році закінчив середню школу № 164 столиці Азербайджану - міста Баку, а в 1959 році - Азербайджанський ордена Трудового Червоного Прапора інститут нафти та хімії імені Мешаді Азізбекова, де навчався на відділенні "Автоматика і телемеханіка" механічного факультету, захистивши диплом за фахом "Автоматичні , телемеханічні та електровимірювальні прилади та пристрої ", з присвоєнням кваліфікації" інженер-електрик ". По закінченню інституту інженер-лейтенант запасу Жолобов В.М. покликаний до лав Радянської Армії . Офіцерську службу проходив на полігоні "Капустин Яр". У січні 1963 року старший інженер-лейтенант Віталій Жолобов зарахований в загін космонавтів, а у 1965 році він закінчив повний курс підготовки до космічного польоту. Космічний політ, тривалістю 49 діб 6 годин 23 хвилини 32 секунди, В.М. Жолобов зробив з 6 липня по 24 серпня 1976 року разом з полковником Волиновим Б.В. як бортінженер транспортного КК "Союз-21" та орбітальної станції "Салют-5". За час цього космічного польоту була отримана велика і цінна наукова інформація про фізичні характеристики атмосфери Землі. На борту ОС "Салют-5" проведені дослідження, які показали, як відбуваються різні фізичні процеси і технологічні операції в умовах невагомості. Здійснені комплексні дослідження реакції організму людини на дію факторів тривалого космічного польоту. За успішне здійснення орбітального польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 вересня 1976 року льотчику-космонавту СРСР полковнику-інженеру Жолобову Віталію Михайловичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу із врученням ордена Леніна та медалі "Золота Зірка" (№ 11262). Після космічного польоту В.М. Жолобов - командир групи слухачів-космонавтів, інструктор-космонавт Центру підготовки космонавтів імені Ю.А. Гагаріна. З 1981 року  Жолобов В.М. - полковник в запасі. Живе в Україні. У 1986 році, після аварії на Чорнобильській АЕС, В.М. Жолобов брав безпосередню участь в евакуації людей і обладнання з міста Прип'ять. У 1993 році є ініціатором створення і очолив Херсонський фонд "Космонавт Гагарін" по соціальному захисту інвалідів, малозабезпечених, воїнів-афганців та постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. З 12 липня 1994 року по 7 червня 1996 року обіймав посаду голови  Херсонської обласної Ради народних депутатів. З 11 липня 1995 року був головою Херсонської обласної державної адміністрації. Є президентом Всеукраїнського Об'єднання "Слава", створеного під патронатом Державного комітету зв'язку та інформації, яке об'єднує Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, повних кавалерів орденів Слави та членів їх сімей. З 11 квітня 2002 року - президент аерокосмічного товариства України. Нагороджений орденом Леніна, медалями.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.