Х ювілейний фестиваль «Український кавун – солодке диво»  

АФІША десятого ювілейного фестивалю «Український кавун – солодке диво» 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ  "Про організацію та проведення в м.Голій Пристані десятого ювілейного фестивалю «Український кавун – солодке диво»"  

  

Положення про проведення щорічного дитячо-юнацького конкурсу творчих робіт "Баштанні культури очима дітей"

 

 

Фестиваль  «Український кавун – солодке диво» відсвяткував ювілей

     17 серпня цього року відсвяткував десятирічний ювілей найцікавіший, найсмачніший та найбільш очікуваний фестиваль «Український кавун - солодке диво», який відбувається в м. Голій Пристані щорічно у серпні з 2003 року.
Ювілейне свято вдалося на славу, інакше й бути не могло, бо цього року дружно та злагоджено працювали під патронатом голови Херсонської обласної районної державної адміністрації Миколи Костяка та голови Херсонської обласної ради Віктора Пелиха, Голопристанська міська рада, районна державна адміністрація, районна рада за підтримки Управління агропромислового комплексу Голопристанської РДА, Асоціації сільських рад Голопристанщини, Голопристанської Асоціації фермерів України, Південної Державної сільськогосподарської дослідної станції інституту водних проблем і меліорації НААН України. А яке свято без почесних гостей! На ювілейному фестивалі почесними гостями були: заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Мельник М.А., радник з економічних питань Генерального консула Румунії в м.Одесі пан Думитру Керегі з дружиною, Заслужений діяч мистецтв України, директор продюсерського центру Григорія Чапкіса, керівник творчих майстерень нагородної атрибутики, віце-президент Асоціації карвінгістів України Орловський М.С., заступник Голови Національної спілки журналістів України Работін Ю.А., капітан далекого плавання, директор компанії ОММ- Odessa, Президент Асоціації менеджерів крюінгових агенцій України, професор Задорожній А.І., начальник військової частини А 2951 капітан ІІІ рангу Мартиненко І.В., командир протидиверсійного катеру «Гола Пристань», старший лейтенант Мельник О.О., начальник Цюрупинської об’єднаної державної податковоїінспекції Головного управління Міністерства доходів у Херсонській області Носенко С.М., керівник проекту «Національний реєстр рекордів України» Вєтрова Л.В.
Також офіційні делегації з міста Пінськ Брестської області (республіка Білорусь) на чолі з начальником відділу ідеологічної роботи, культури та у справах молоді Пінського міського виконавчого комітету Кулак В.М., з міста Біляївки Одеської області на чолі з мером міста Бухтіяровим М.П. та виконуючим директором Одеського відділення АМУ Демченко В.Г.

17 серпня наше місто з самого ранку почало зустрічати гостей, адже представники сільських рад, сільгосппідприємств, фермерських господарств Херсонщини з’їжились до м.Голої Пристані аби взяти участь у святковому ярмарку. До 10 години продовжувалися підготовчі роботи з влаштування виставок,бо учасники фестивального дійства, яких зібрав на Голопристанській землі десятий ювілейний фестиваль «Український кавун – солодке диво», привезли з собою не тільки кавуни та дині, а все краще, чим багатий їхній край, а саме – овочі, фрукти, ягоди, мед, хлібобулочні вироби, молочну та іншу продукцію.
Похизуватись було чим. В рамках фестивалю вперше проводилась виставка-ярмарок сільськогосподарської продукції, що була представлена товаровиробниками, фермерами, сільськими господарствами району та області, яка пройшла з великим розмахом.
Бажаючі мали можливість посмакувати до схочу кавунів і диньок від різних господарів, винограду, меду, навіть різні настоянки. А пампушки та вареники з вареничками у горщиках зазивали до себе. Всього було вдосталь.
 

Мешканці та гості міста стали свідками дивовижного свята кавуна не тільки з ярмарком, а й чудовим концертом, який підготували працівники районного Будинку культури, конкурсами гігантських кавунів, динь, гарбузів та відкриттям чергового пам’ятника на набережній, про який трохи пізніше. Територією фестивалю прогулювались незмінні символи свята – артисти в костюмах кавуна, гарбуза та диньки. О 10-й годині ювілейний фестиваль розпочався і ведучі запросили до слова міського голову А.П.Негру, який привітав своїх земляків, гостей міста зі святом та побажав усім присутнім доброго настрою, оптимізму і веселощів. До вітань також приєднались заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Мельник М.А., голова Голопристанської районної державної адміністрації А.А.Носик, голова районної ради Г.В.Попов та почесні гості фестивалю.

Після чого пройшов огляд виставки – ярмарку, під час якого усі господарі отримали від заступника голови обласної державної адміністрації М.А.Мельника, голови районної державної адміністрації А.А.Носика, голови районної ради Г.В.Попова, міського голови А.П.Негри Дипломи та пам’ятні подарунки. 
Приємно здивували презентації Голопристанських районних сільських рад. Серед яких за краще оформлення експозиції сільськогосподарської продукції 
нагороду отримала Новозбурївський сільський голова Самойленко Таїсія Іванівна. Щороку їхня виставка збирає біля себе натовп, і недаремно. Зупинившись тут, ви неодмінно продегустуєте кавунову текілу, на різний смак диньок та кавунчиків, пампушок, вареників та заслухаєтесь аматорським співом, замилуєтесь костюмами та не втримаєтесь від запальних танців.
За краще оформлення експозиції продукції місцевих товаровиробників була нагороджена фізична особа - підприємець Серпутько Л.В., яка була відзначена Диплом переможця та подарункам від міської ради і фізичної особи - підприємця.
Номінантами конкурсу «Гарбуз –велетень» стали: Таврійська сільська рада, голова Ніконов Ю.В., яка виростила гарбуз вагою 36,700 кг. і посіла почесне ІІІ місце. 
Почесне ІІ місце отримав житель с. Кардашинка Костенко Ілля Олексійович, він виростив гарбуз вагою 39,100 кг. А переможцем конкурсу став Косенко Олексій Іванович – житель с. Кардашинки, його велетень має вагу 41 кг.
«Найбільшими солодкими дивами» дивували присутніх фермерське господарство «Мрія», голова – Покотілов Ростислав Юрійович, яке виростило диню вагою – 7,6 кг і посіло почесне ІІІ місце. ІІ місце у конкурсі «Найбільше солодке диво» здобуло фермерське господарство «Фаворит» - голова Яланський І.І. - диня вагою 8,450 кг. 

 Чемпіонську диньку вагою 9,2 кг виростили на полях фермерського господарства «Фаворит», де головує Яланський І.І. Серед смугастих гігантів місця розподілилися так: кавун вагою 22,300 кг виріс у фермерському господарстві «Фаворит» (голова Яланський І.І) і посів ІІІ місце, на другому місті кавун вагою 22,350 кг від фермерського господарства «Мрія» (голова Покотілов Ю.О.). Перемогу у конкурсі «Найбільше солодке диво» здобув кавун-велетень сорту "Кароліна - Гросс" вагою 25,100 кг, вирощений у фермерському господарстві «Фаворит», голова - Яланський І.І.За активну участь в організації фестивалю "Український кавун - солодке диво" нагороду отримали Південна Державна сільськогосподарська дослідна станція інституту водних проблем і меліорації НААН України – керівник Лимарь В.А. 
Усі переможці отримали Дипломи та подарунки від міської ради і фізичних осіб - підприємців - Нуждіна С.С., Коробова Є.О.,Скляра В.Ф., Тупікова 
В.М., Ліндо О.М., Сухорукової Л.В., Вініченко Тетяни, Жарова В.А.Дипломом за участь у ювілейному фестивалі були нагородженні аматорський ансамбль народної пісні "Козачка" та ансамбль "Баяніст" с. Козачі Лагері. А на вечірньому концерті такі ж Дипломи отримали і інші колективи, які дарували гостям та жителям міста свої яскраві виступи. Вперше у фестивалі «Український кавун – солодке диво» взяли участь представники національного реєстру рекордів України. Як повідомила керівник проекту Лана Ветрова, у Голій Пристані вони зафіксували не найважчий кавун, проте найбільш великий серед тих, які піддали мистецтву карвінгу (мистецтво художнього різання по овочах і фруктах). Нагадуємо що кавун-рекордсмен, який безпосередньо під час фестивалю перетворювався на різьблений та розписний, заважив 25 кілограмів 100 грамів і саме цей рекорд вже внесений у національний проект «Книга рекордів України».

Крім цього організатори свята підготували ще декілька подарунків і один з них – відкриття чергової малої архітектурної споруди – «Дини», яка на рівні з кавуном є господинею цього фестивалю та була розміщена на набережній м.Голої Пристані, по сусідству з «Кавуном». 
Та на цьому сюрпризи не скінчилися. О 19-й годині на великій сцені біля річки Конки відбувся святковий концерт, яким мали змогу насолодитись усі присутні. 
Уже була ніч, коли в небо над «кавуновою столицею» здійнялися вогні феєрверку. Різнобарвними іскрами вони розсипалися над містом, як запорука того, що правий міський голова А.П Негра:     

«Солодке диво» було й буде, а з роками ставатиме ще барвистішим, багатшим, і щороку будуть називати все нові й нові імена переможців – справжніх люблячих синів і доньок рідної землі!

P.S. Міський голова Негра А.П., міська рада та її виконавчий комітет щиро вдячні за допомогу в організації та проведенні десятого ювілейного фестивалю «Український кавун - солодке диво"

голові Голопристанської районної державної адміністрації А.А.Носику, голові районної ради Г.В.Попову, директору Південної Державної сільськогосподарської дослідної станції інституту воднихпроблем і меліорації НААН України Лимарю В.А., управлінню агропромислового комплексу Голопристанської РДА, Асоціації сільських рад Голопристанщини, Голопристанській Асоціації фермерів України, завідувачу сектора культури Голопристанської районної державної адміністрації Олексюку О.В. директору районного Будинку культури Короленко Л.М. та спонсорам - фізичним особам – підприємцям Нуждіну С.С., Коробову Є.О.,Скляру В.Ф., Тупікову В.М., Ліндо О.М., Сухоруковій Л.В., Вініченко Тетяни, Жарову В.А.Маємо надію на подальшу плідну співпрацю та розвиток фестивального руху в м.Голій Пристані.


 

 

 

  

 

 

Кавуновий розмай
Що виявилося найпростішим для гостей та мешканців міста передостанньої суботи серпня? Звісно ж, наїстися до схочу кавунів та динь, якими була переповнена центральна вулиця. З самого рання котилися сюди смугастики: хто на возі, хто на причепі легковухи, а хто й на вантажівці. З великим розмахом пройшла виставка-ярмарок сільськогосподарської продукції, що була представлена товаровиробниками, фермерами, сільськими господарствами району, яких вже всьоме зібрав на Голопристанській землі фестиваль «Український кавун – солодке диво». До 10 години ранку закінчилися опоряджувальні роботи з влаштування виставок. Вже вкотре за цей рік набережна міста перетворилася на імпровізовану сцену, а вул. 1 Травня стала схожа на великий вулик, де як бджоли на мед, зліталися звідусюди бажаючі не лише посмакувати, а й взяти участь у народному гулянні та позмагатися у конкурсах на «Найбільше солодке диво». До речі, мед там теж був, і не тільки мед, а й виноград, яблука, груші, різні сорти малини, гарбузи, дині, кавуни та багато інших агрономічних і кулінарних цікавинок. Фестиваль відвідали загалом близько 3 тис. чоловік, у тому числі, представники Росії та Польщі. Серед гостей були, зокрема, Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Олександр Грачов та делегація у складі 28 осіб з м.Лечна Люблінського воєводства Республіки Польща.
Все було готове до відкриття свята, місто чекало на поважних гостей, які не заставили на себе довго чекати... Читай далі тут

 

 2008

 

 Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.