Двічі Герой Соціалістичної Праці
Брага Марко Андронович
(1910—1985)
новатор сільськогосподарського виробництва, комбайнер колгоспу «Росія» Файл:Braga MA.jpgГолопристанського району Херсонської області УРСР

 

Пам’яті М.А.Браги
Хліб на столі
17 лютого виповнюється 100 років з дня народження видатного хлібороба Голопристанщини, двічі Героя Соціалістичної праці М.А.Браги.
„Хліб… Ні, я не можу спокійно дивитися на оті золотаві пшеничні окрайці, на ті крихти, які байдуже, без болю дехто струшує з обіднього столу”, - так висловлювався комбайнер колишнього колгоспу „Росія” в с. Бехтери, коли мова заходила про хліб.
З малих літ йому довелося нарівні з дорослими пізнати ціну хліба – працював на хазяїна, голодував. Тож давно розумів, хліб – це життя. Прокидався він рано – сонце звик зустрічати в полі. Повітря таке прозоре, настояне на духовитих травах, пахне медом. Дихаєш на повні груди, п’єш свіжий, благодатний струмінь і думаєш: „Яке ж то щастя, жити на цій вільній і добрій землі, засівати її добром і миром, збирати щедрі врожаї!” – думав Марко Андронович.
І скільки є разів не виводив він свого комбайна у жнивний наступ, а хвилювався, як і вперше. Знову відчував владу над машиною, бачив вивантажене у кузова автомобілів зерно, радів здобуткам. Адже хліб – не просто центнери зібраного зерна, свіжоспечена паляниця, а ХЛІБ з великої букви, народне багатство, народна святиня.
Величезне задоволення охоплювало його душу і серце, коли виходив у поле, слухав шепіт колосків, ловив подих вітру. Мимохіть осягало думкою все його життя.
Сонце зійде над степом. Гуси-лебеді рожевою хмаркою тягнуться з моря. І піде по ниві тріск, неначе щось горить – тол пшениця сохне. Пора! Треба починати. Натиснув на важелі, і комбайн врізався у жовтогарячу стіну. Вдаряв у бункер пшеничний струмок янтарних зерен. І слухав він симфонію достиглої ниви. Забував про роки свої чималі, проймався азартом трудового суперництва.
Пшеничний лан має свої секрети вічної молодості та оновлення. Певно, тому і вабить він, не відпускаючи від себе кожного, хто з ним здружився, хто вірний йому довіку, у кого на думці хліб на кожному столі, хліб нашої великої Батьківщини.
Цій знаменній даті присвячена книжкова поличка „Шлях, що став долею”, оформлена у краєзнавчому куточку районної бібліотеки.
Наталія Снєгурова, бібліограф ЦРБ.

Публікації:

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.